Podsumowanie kampanii prezydenckiej Janusza Korwin-Mikkego oraz perspektywy w roku 2015

Szanowni Państwo,

Nasz Kandydat Janusz Korwin-Mikke w wyborach na Urząd Prezydenta RP uzyskał 4-te miejsce zdobywając około pół miliona głosów.

W imieniu naszego Kandydata dziękuję wszystkim, którzy oddali na Niego swoje głosy, a szczególnie tym, którzy aktywnie włączyli się w działalność naszych lokalnych struktur, wspierając nas czynem oraz finansowo. Pragnę nadmienić, że nie było dotychczas w naszym środowisku kampanii wyborczej prowadzonej z takim rozmachem. Sympatycy i Działacze z naszego Okręgu 14 wsparli kampanię kwotą rzędu kilkunastu tysięcy złotych, z czego część środków wykorzystaliśmy lokalnie a część przeznaczono na najbardziej kosztowne działania prowadzone przez Sztab centralny. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii dokumentującej realizację kampanii w naszym regionie: http://skroc.to/Bbe/

Mam nadzieję, że emocje już opadły i przyszedł odpowiedni moment na rzeczową analizę. Wiele osób uważa, że poparcie dla naszego Kandydata mogło i powinno być większe. Janusz Korwin-Mikke mógłby mieć nawet szansę na włączenie się do walki o drugą turę, gdyby inni Kandydaci antysystemowi wycofali swoje kandydatury i poparli Go. Tak się jednak nie stało.

Ale nie rozdzierajmy szat! Około pół miliona oddanych na Korwin-Mikkego głosów oznacza, że mamy na tym poziomie żelazny elektorat ludzi świadomych tego jakich zmian potrzebuje Polska. Podobną ilość głosów otrzymało nasze Środowisko w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014r. Potem nastąpił rozłam Kongresu Nowej Prawicy, a biorąc pod uwagę, że KNP wycofało poparcie dla Janusza Korwin-Mikkego i wystawiło do wyborów Jacka Wilka, który też trochę głosów otrzymał, wniosek jest jeden: Elektorat naszego Środowiska rośnie.

W październiku 2015r. odbędą się wybory parlamentarne. To najważniejsza bitwa jaką stoczymy w tej dwuletniej kampanii. Przypominam tylko, że nie powinniśmy liczyć na to, że w ramach demokracji wygramy wybory i będziemy samodzielnie rządzić. Większość ludzi nie jest w stanie pojąć naszych postulatów. Naszym celem na dzień dzisiejszy jest uzyskanie w parlamencie pozycji „języczka u wagi”, która pozwoli nam wymóc na większym koalicjancie realizację konkretnych i wartościowych postulatów.

Przeprowadzony przed wyborami prezydenckimi sondaż TNS-Polska dał takie wyniki:

PO – 34%
PiS – 30%
KORWiN – 6%
——————————————–
PSL – 4%
SLD – 4%
Ruch Narodowy 2%
Twój Ruch 1%
Kongres Nowej Prawicy 0%

Osiągając wynik od 5-6% w górę będziemy trzecią siłą w parlamencie i tym języczkiem u wagi – osiągniemy zdolność koalicyjną z obydwoma „zwycięskimi” ugrupowaniami. A wtedy to my podyktujemy warunki i zmusimy Ich do realizacji naszych konkretnych postulatów!

Po rozpadzie KNP na początku 2015r. nie mieliśmy struktur i realizacja naszych celów wydawała się mocno wątpliwa. Mieliśmy tylko naszego Lidera, wiarę w Niego i chęć działania z Nim. W kilka miesięcy zbudowaliśmy sprawną organizację opartą o dobre intencje ludzi, którym naprawdę zależy na Polsce. Do wyborów na jesieni pójdziemy z innymi Środowiskami antysystemowymi albo sami, jeśli dobrej koalicji nie uda się z jakiegoś powodu zbudować. Tak czy inaczej wprowadzimy do sejmu reprezentację naszego Środowiska, która rozpocznie wówczas realną walkę o przywrócenie w Polsce normalności!

Jeszcze raz serdecznie dziękuję! Nie ustawajmy w walce o Wolność, Własność i Sprawiedliwość! Sukces jest bliżej niż był kiedykolwiek.

Z poważaniem,

Maciej Berezowski
Koordynator Partii KORWiN w Okręgu wyborczym nr 14
(Powiaty: nowosądecki, gorlicki, limanowski, nowotarski i tatrzański)

partiakorwin.nowysacz@gmail.com
http://nowysacz.wolnosc.pl/
www.facebook.com/KORWiN.NowySacz.oficjalny

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *